« Ožujak 2024 »

Izlet
Autor: Lidija Križanić, 8. 11. 2009.

Izlet u Kopački rit i Đakovo

17. listopada 2009. godine,  učenici i odgajatelji Učeničkog  doma  Ivanić Grad,  bili su na   Izletu u Kopačkom ritu i Đakovu. Nositelj organizacije izleta bio je odgajatelj Nedeljko Kukić. Sve je proteklo u najboljem redu i svi su se sretno vratili doma.

Izlet u Kopački rit i Đakovo

17.  listopada  rano u jutro krenuli smo na izlet u Kopački rit i Đakovo. Putovanje je proteklo mirno jer su uglavnom još svi bili pospani od jučerašnjeg tulumarenja. Prvo odredište nam je bio Kopački rit.

Najprije smo pogledali film o Parku prirode, a zatim smo se vozili brodićem po ritu i vidjeli mnoge zanimljivosti.

Vožnja je bila zanimljiva, ali  moramo priznati malo hladnovita jer je na brodu dosta puhalo. Ipak, dobro smo se zabavljali i puno toga saznali od naše vodičke.

Nakon Kopačkog rita razgledali smo kompleks dvorca Tikveš, a potom krenuli prema Đakovu.

Glavna destinacija bila nam je Đakovačka katedrala koja slovi za jednu od najljepših crkava od Venecije do Carigrada.

Nakon razgledavanja katedrale imali smo slobodno vrijeme za kavu, sok ili kolače.

Sve u svemu dobro smo se zabavljali, družili i sretno vratili u dom.

Novinarska ekipa